·
Lv Ru En

munces modes

2013. gada kāzu modes tendences!

Ieraksts pievienots: 2013-01-28 10:57:08

Līgavām:

Dāmas, šķiet, ka rozā iet uzvaras gājienā!

Krāsainas līgavu kleitas nav pilnīgi jauna stila parādība, taču, arī jaunākās slavenību kāzas rāda dizaineru tendences visam 2013.gadam. Parādās papildus toņi līdzās tradicionālajai baltai, ziloņkaula un krējuma tonim.

Spilgts piemērs, - pagājušajā rudenī, aktrises Anne Hathaway un Jessica Biel apprecējās dizaineru kleitās rozā toņos. Reese Witherspoon, ejot pēc Oskara, teica, - „Man ir vaigu krāsas kleita!” Arī Gvena Stefani parādijās ar Galliano tērpu – karsti rozā krāsā...

Interesanti, ka modes eksperts Rasels Leonards pat paziņojis, ka līgavām jābeidz izvēlēties balto krāsu, bet jādomā, kādas krāsas piestāv viņu ādas tonim, jo ne visām sievietēm balta krāsa piestāv.

Ņujorkas diazaineru līgavu kolekcijas 2013.gada pavasarim izrādītas dažādos sarkanajos toņos. Daudzi dizaineri kleitām piešķīruši pavisam netipiskas krāsas – sarkanu, debeszilu un pat melnu, protams, baltās krāsas aktualitāte nav zudusi, bet baltais nereti tiek papildināts ar rozā, melnu un citām krāsām. Arī  Oskars de la Renta rādija jauno modes skati drosmīgās nokrāsās: sarkanos un zilos toņos.

  • Jau pagājušā gadā tika izceltas līgavu muguras, arī 2013. gadā tas turpinās. Kleitu aizmuguri rotā smalki izšuvumi, mežģīnes, šķēlumi, jo, kā saka dizaineri, līgavai šajā dienā ir jāizskatās nevainojami no jebkura skatu punkta.
  • Jau kādu laiku modē ir papildus akcentēta gurnu daļa, kas tiek panākts ar apmetņveida detaļām, kas tiek uzšūtas virs kleitas gurnu daļā, veidojot vairāku slāņu kleitu un tādējādi pastiprinot ķermeņa smilšu pulksteņa formu. Papildus uzšuvumi var būt drapējumi, volāni vai tamlīdzīgi. Dizaineri atzīst, ka ir pat nedaudz pārsteigti, cik ātri sievietes iemīļojušas šo seksīgo detaļu.
  • 2013. gada kleitām raksturīga iespēja tās pārveidot – no baznīcas garās kleitas ballītē tā pārvēršas par seksīgu minikleitu. Pie tam kleitām ir neierastas formas, piemēram, īpaši ar dažādiem gaisīgiem elementiem akcentēta plecu daļa, šķiet, dizaineri ir iedvesmojošies no fantastikas filmām un to tēlu formām, pievienojot tām vieglumu un balto krāsu.
  • Raksturīgi ir arī caurspīdīgi mežģīņu vai tilla dekorējumi, kas sniedzas pāri korsetei, nosedzot atstlēgaskaulus, pat pleca galus, - galvenais, caurspīdīguma efekts.
  • Jau pagājušo gadu, parādijās tendence kāzu kleitai pievienot pieduknes, - lai apvienotu kleitu ar bolero jaciņu, - vienalga, garas vai pusgaras. Vispopulārākās ir ¾ garuma piedurknes, kas sākas zem plecu līnijas, vizuāli atgādinos garos cimdus.
  • Vintedža mežģīnes un retro glamūrs nepamet kāzu kleitas arī šogad.Kopš Lielbritānijas karaliskajām kāzām un sievišķīgās Keitas Midltones kleitas, daudzās kleitās tiek iekļauts arī kas tradicionāls, kā no vecmāmiņu pūralādes – izšuvumi, pērles, spīdumi. Rodas iespaids, ka iedzeltenās mežģīņu kleitas ir palikušas mantojumā no vecmāmiņām. Tradicionālais un nedaudz senatnīgais iespaids tiek panākts arī ar ziedu audumiem un izteiktajiem siluetiem. Mīkstais, romantiskais un mežģīņotais it kā nedaudz atrauj mūs no tehnoloģiju laikmeta un atgādina patiesās vērtības.
  • Īpašs akcents – platformas papēžu kurpes, mazas somiņas, sulīgas mežģīnes, dažāda garuma satīna cimdi un fascinējošas galvasrotas.

Līgavas māsām:

Vairāki piesātinātie toņi, - koši rozā vai begonijas nokrāsā, ēnaina kobaltzilā vai bāli zilā un zaļā ir kā alternatīvas, kā arī - jūras zils, melns vai balts.

Pēc stila tās kļūst arvien vienkāršākas, garums – līdz ceļiem, kā kokteiļkleitām. Dekorācijas, izgriezumi, savilkumi un drapējumi var būt visdažādākie, kleitas kļūst klasiskākas un ērtākas, - galvenais, lai labi justos!

Līgavas Mātei:

Katra māte ir atšķirīga.  Taču, dažas mātes vēlas būt pamanāmas, - tad tās izvēlas drosmīgus toņus, bet dažas vēlas saplūst ar koku, izvēloties neitraļus toņus ar spīdumu un pērļu, vai kristālu akcentiem.

Atdzimst īsās kleitas, kokteiļkleitas garums. Audumi tiek miksēti slāņos: mežģīnes ar taftu, šaurs topiņš ar kupliem svārkiem, visbiežāk ar piedurknēm, vismaz ¾ garuma, dekoltē var būt arī asimetrisks, un ne tikai priekšā. Daudz kas atkarīgs, cik lielas ir kāzas.