·
Lv Ru En

munces modes

Kā nopirkt audumu kleitai?

Ieraksts pievienots: 2018-03-01 19:45:15

Dārgās dāmas, tas ir pirmais jautājums ar ko parasti vēršas pie manis. Nākošais ir - cik izmaksā kleitas šūšana?

Tātad, - kleitas šūšana sākas ar audumu. Ja audums ir, tad VIENMĒR var izdomāt piemērotu modeli. Tāpēc jāsāk ar auduma izvēli.

Kur un kā izvēlēties audumu? - es iesaku Rīgā Tērbatas un Stabu ielas veikalus. Ja mēs gribam kaut ko vairāk par poliesteru, tad ejam uz "Karnevālu" vai turpat netālu esošo "Shilko textile". Tās ir 2 vietas, kur es pēdējā 1/2 gada laikā uzreiz atrodu vajadzīgo toni un sastāvu.
Manas patstāvīgās dāmas jau zin, ka nav vērts ieguldīt lielu naudu šūšanā no lēta materiāla. Es runāju par poliesteru. Tagad tas ir ļoooti labi apstrādāts un pēc taustes reizēm pat neatšķiras no dabīgajiem (lins, kokvilna, zīds, vilna) un māsligajiem materiāliem (viskoze, bambuks). Arī cenas tiem ir līdzīgas kā dabīgajiem materiāliem (diezgan augstas), jo tie ir ļoti sarežģīti ražoti ar jaunākajām tehnoloģijām.
Ja Jūs nesvīstat poliestera drēbēs, ja vajag kleitu izņemt no kofera ceļojuma laikā vai izkāpt no mašīnas un uzreiz uzstāties, tad - jā, ņemem kaut ko ar polieteru. Tas var būt dažādās proporcijās jaukts ar citiem materiāliem. Piemēram, puse uz pusi ar kokvilnu vai linu vai zīdu, acetātu, vilnu, viskozi. Lai tas Jūs nebaida, - poliestera piejaukums iecerētajai kleitai nodrošinās negumzīgumu un ilgāk kalpos.

Populāri ir staipīgi audumi. Piemēram ar elastānu vai viskozi. Tie ļauj materiālam staipītes. Šos es iesaku, ja gribas piegulošu kleitu, vai vismaz kādu daļu piekļāvīgu augumam. Droši ņemiet tādu salikumu: viskoze ar elastānu. Propozcijas 50/50 vai savadāk. Šīs kleitas gan padosies, gan ērti ļaus dejot, stūrēt un āda elpos. Kā arī ir variants aleģiskiem cilvēkiem, kam viss dabiskais uz ādas izraisa kairinājumus. Piemēram vilna, kas sastāv no dzīvnieku olbaltumvielām.

Un "kā var zināt, vai šis materiāls derēs manai iecerētajai kleitai?" - es to nevaru zināt, kamēr neredzu audumu un bildi. Taču varat man atsūtīt vēlamo modeli un materiāla foto uz e-pastu vai uz whatsupp un es komentēšu pēc savām iespējām.

Vai arī otrs variants, - izvēlēties to audumu, ko "roka pati paņem" un uzticieties intuīcijai. Kaut kur dziļi iekšienē mēs visas zinām, kādu mēs gribam kleitu vai krāsu, tāpēc jāiet, jātausta materiāli, jāliek baķis pie sejas, jāgrozās spoguļa priekšā un jājautā pārdevējai. Līdz šim visas pārdevējas ir mācējušas pateikt, vai šis ir kleitu vai kostīmu audumus un augstāk minētajos veikalos nebūs problēmas.

Par kleitu izmaksām citā rakstā... ;)