·
Lv Ru En

munces modes

Kā izvēlēties audumu ikdienas apģērbiem?

Ieraksts pievienots: 2012-01-05 18:12:04

Dekoratīvos audumus var ļoti labi miksēt ar pamataudumu, panākot greznāku un krāšņāku efektu. Caurspīdīgos, staipīgos, krokotos, izšūtos var dekorēt ar lentītēm, kažokādām, u.c.materiāliem. kas vien ienāk prātā!

Atkarībā no modeļa, vienkāršai kleitiņai vajag, lai tas nespīd cauri un īpaši negumzās, bet ja spīd cauri, - uzreiz piemeklējiet vēlamo oderi. Tā var būt arī kontrastkrāsā, tas ļoti labi izceļ mežģīņoto auduma rakstu. 

Dabīgie audumi izteikti gumzās, taču tajos nesvīst. Ja pērkat linu, kokvilnu, vai vilnu, rēķinaties, ka tas sarausies pēc pirmās mazgāšans, taču valkāšanas procesā, atkal padosies. Līdzīgi kā velveta vai džinsa bikses no tīras kokvlnas. Vislabāk to pirms šūšanas izmazgāt. Līdzīgi var būt ar zīdu un strech atlasu, - tos labāk viegli izskalot.\'Ja šiem audumiem ir nedaudz pievienots poliesters, tad tas pagarina apģērba mūžu, negumzīsies tik ļoti un vieglāk būs gludināms, taču tajā vairāk var svīst.

Šobrīd popilāri ir arī viskozes izstrādājumi, nebīstaties, - tā ir speciāli apstrādāta kokvilna. Patīkama pie miesas, elastīga (staipīga), zīdīgs efekts un tajā nesvīst. Visiem iesaku oderes no šāda materiāla, būs ērti un patīkami!

Tīras vilnas svārciņos būs silti, taču vilna ar laiku paliek spīdīga (sēžamvietā), var savelties vai izstaipīties, gludinot bez marles vai lupatiņas - parādīsies neatgriezenisks spīdums. Tīra vilna ir salīdzīnoši dārga…pat vairākus desmitus Ls/m.

Vilna + poliesters(pusvilna, smalkvilna, kostīmaudums, uzvalku audums) dažādās proporcijās ir ideāls salikums ikdienas apģērbiem. Audums būs vidēji dārgs, pietiekami silts, viegli gludināms, nenovelsies, labi kritīs, ilgi valkāsies, neizstaispīsies nevajadzīgā vietā un lieliski noturēs formu. Taču šādi apģērbi būs nedaudz svīstoši aktīvām dāmām un siltajās sezonās…

Tīrs poliesters būs lētāks un kalpos mūžīgi, taču tajā svīdīsiet pilnīgi noteikti!

Ja redzat pievienotu elastānu kādam audumam, tas nozīmē, ka tas staipīsies, padosies un apģērbā būs ērti.

Šobrīd aktuālas ir blīvas trikotāžas kleitas, bikses, svārki un pat mēteļi dažādos griezumos, ar ielocēm un drapējumiem. Ja vēlaties šūt no tāda, tad jautājiet veikalos džersiju. Vilna ar poliesteru, viskozi vai elastānu, var būt dažādās kombinācijās.

Ikdienas apģērbi vēsajām sezonām vislabāk šūt ar oderi. Tā pasargā no lipšanas pie biezajām zēķubiksēm, no izstaipīšanās, no caurspīdīguma un aukstuma, kā arī labi notur formu jebkuram apģērbam.

Siltajās sezonās pirmā sasvīst odere, tāpēc tā ne tikai glābj no nevajadzīgiem pārsteigumiem, bet arī pirmā pielīp pie kailajām kājām, paildzina apgērba mūžu un novērš skatu no caurspīdīgajām detaļām nevajadzīgās vietās.